Mūzika

Mūzikas žanri

Popmūzika

HipHops

Opera

Rokmūzika

Džezs


Hiphops

Hiphops ir muzikāla subkultūras kustība, ko agrīnajos 20. gadsimta 70. gados aizsāka afroamerikāņu un puertorikāņu jaunieši, kas apdzīvoja Dienvidbronksu un Ņujorku. Ārpus afroamerikāņu kopienas muzikālais novirziens kļuva populārs vēlīnajos 20. gadsimta 80. gados un ap 2000. gadu jau tika bieži atskaņots Spotify.


Terminu radījis Keith “Cowboy” Wiggins 1978. gadā, izzobojot savu draugu, jauno ASV armijas kājnieku, ar armijas soļošanu atdarinošiem vārdiem “hip-hop-hip-hop”. Vēlāk viņš iekļāva šo kadenci savos darbos. Sākotnēji domāts kā necieņas izrādīšana, vēlāk kļuvis par nosaukumu jaunai mūzikai un kultūrai.


Kas raksturo hiphopu


Hiphopu raksturo četri atsevišķi elementi, kas reprezentē atšķirīgus kultūras manifestus: reps (mutvārdu manifests), DJ (ar dzirdi saistīts manifests), b-boying (fizisks manifests) un grafiti (hiphopa vizuāla izpausme). Kaut arī attīstās globāli dažādos virzienos, hiphops saglabā šo četru elementu apvienojumu. Ierobežotā veidā hiphopu lieto kā sinonīmu repa mūzikai.


Hiphopu kultūra


Hiphopa kultūra cēlusies no GhettoBrothers ielu pasākumiem, kad tie savu instrumentu pastiprinātājus pieslēdza 163. ielas un Prospekta avēnijas apgaismes spuldzēm, lai atskaņotu mūziku, kas nojauktu barjeras starp dažādām rasēm. DJ KoolHerc uzskatāms par hiphopa tēvu. Viņš jau eksistējošus mūzikas ierakstus miksēja ar saviem izsaucieniem publikai un dejotājiem.
Kopš Dienvidbronksas hiphopa kultūra izplatījusies visā pasaulē. Hipohopa mūziku pirmie radīja KoolHerc un diskžokeji, kas izveidoja ritmiskus bītus, izmantojot cilpas efektu jeb cilpošanu (looping), kas nozīmē nelielas dziesmu “porcijas”, kurās uzsvars likts uz sitaminstrumentu ritmu

(https://en.wikipedia.org/wiki/Hip_hop), un divus plašu atskaņotājus. Vēlāk šo mūziku sāka pavadīt reps, ritmiska vārdu skandēšana 16 takšu takstmērā, un bītbokss, vokāla tehnika, ko radīja mūzikas perkusijas un dažādi hiphopa dīdžeju tehniskie efekti.


Kas ir hiphops


Hiphops ir vienlaikus gan jauns, gan vecs fenomens. Šim mākslas veidam daudz nozīmē semplošana (sampling), tātad forma, kas attīstījusies no idejas uzlabot klasiskos ierakstus ar moderniem, publikai pazīstamiem paņēmieniem, un flipošanu (flipping). Hiphops seko senāku Amerikas mūzikas žanru, kā blūzs, salsa, džezs, regtaims, rokenrols, pēdās, sasniedzot pasaules slavu un popularitāti, un iedvesmojas no soulmūzikas, fanka un ritmblūza.© 2016 RigaRec